Szukaj

Cięcie stali ploterem plazmowym

Cięcie plazmą to doskonały proces cięcia blach, oferujące większą szybkość w porównaniu z cięciem tlenowym. Porównując proces do usługi cięcia palnikiem tlenowym, ploter plazmowy charakteryzuje się dużo wyższą ceną sprzętu, ale znacznie niższymi kosztami eksploatacji i większą wydajnością. Cięcie plazmą nie wymaga użycia gazów technicznych. Cięcie odbywa się z użyciem powietrza atmosferycznego o odpowiednim ciśnieniu. 

Technologia cięcia plazmą

Usługa cięcia ploterem plazmowym przeznaczona jest do uzyskiwania powtarzalnych elementów z różnych materiałów metalowych i kolorowych tj. blach stalowych, nierdzewnych, aluminiowych oraz miedzianych. Technologia cięcia plazmą zapewnia dużą dokładność oraz powtarzalność ciętych detali. Uzyskiwany produkt niekiedy wymaga dodatkowej obróbki celem przeznaczenia go do dalszych etapów produkcji. Z użyciem plotera plazmowego możemy rozcinać blachy o grubości od 1 do 18 mm. Technologia cięcia ploterem plazmowym przeznaczona jest dla osób, które cenią sobie wysoką jakość oraz niską cenę. Ta technologia cięcia idealnie sprawdza się przy różnego rodzaju elementach konstrukcji stalowych.

Rodzaje ciętych materiałów: 

  • Stal węglowa do 18 mm
  • Stal nierdzewna do 13 mm
  • Mosiądz do 12 mm
  • Aluminium do 12 mm

Usługa wykonywana jest przy pomocy plotera plazmowego CNC o solidnej konstrukcji i prostym w obsłudze sterowaniu. Pole robocze naszej maszyny to 1500 x 3000 mm, co pozwala obrabiać blachy w dużym formacie. Chłodzenie ciętego materiału oraz zmniejszenie emisji gazów wydobywających się podczas pracy maszyny zapewnia stół wodny oraz odpowiedni odciąg spalin. Ponadto, urządzenie wyposażone jest w zestaw gotowych kształtów geometrycznych, dzięki czemu bez posiadania projektu można wyciąć podstawowe figury geometryczne o dowolnym kształcie. Pamięć wewnętrzna plotera umożliwia zapamiętywanie zrealizowanych projektów, co przekłada się na optymalizację czasu pracy.